Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.sfa.org.ua:80/handle/123456789/2521
Title: Підвищення ефективності організаційного забезпечення та управління наземним обслуговуванням чартерних вантажних авіаційних перевезень
Authors: Аникієнко, Юрій Олександрович
Anykiienko, Yurii
Keywords: чартерні вантажні авіаційні перевезення
організаційне забезпечення та управління
система наземного обслуговування повітряних суден (НОПС)
підвищення ефективності експлуатаційних процесів
міжпольотна підготовка повітряних суден
підвищення ефективності організаційного забезпечення
Issue Date: 2025
Publisher: Кропивницький: УДЛА
Citation: Аникієнко, Юрій Олександрович. Підвищення ефективності організаційного забезпечення та управління наземним обслуговуванням чартерних вантажних авіаційних перевезень [Рукопис] : кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня «магістр» за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт» / Юрій Олександрович Аникієнко ; Льотна академія Національного авіаційного університету. – Кропивницький, 2025. – 129 с.
Abstract: В умовах сьогодення світова інтеграція експортно-імпортних відносин, торгівля та гуманітарні перевезення під час світової пандемії Covid визначили нові вимоги до ведення вантажного бізнесу. Кожного дня тисячі тон різноманітних вантажів переміщаються між країнами та континентами. У цьому складному процесі великий попит мають саме чартерні вантажні авіаперевезення. Відмінністю чартерних авіаперевезень та регулярних авіарейсів те, що замовник є фрахтувальником літака або його частини, вигідність такого виду авіаційного сполучення полягає в тому, що їхня вартість нижча, ніж вартість регулярних перевезень. Однак така економія досягається ціною відмови від вільного визначення часу виконання польоту. Генералізуючим фактором швидкісного виконання чартерного авіарейсу в аеропорту є пропускна спроможність, система наземного обслуговування повітряних суден (НОПС), паливозаправка, техобслуговування повітряних суден, розвантажувально-завантажувальні роботи, транспортування вантажу його упаковка та маркування, оформлення митних документів, експедирування, відстеження вантажів, доставка в країні призначення, складські послуги. Підвищення ефективності експлуатаційних процесів НО ПС знизить час на міжпольотну підготовку повітряних суден (ПС), підвищить продуктивність авіакомпаній і збільшить пропускну здатність аеропорту в цілому, що відповідно відобразиться на економії часу для організаційного забезпечення та управління наземним обслуговуванням чартерних вантажних авіаційних перевезень. Одним із перспективних напрямків підвищення ефективності організаційного забезпечення та управління наземним обслуговуванням чартерних вантажних авіаційних перевезень є впровадження цифрового програмного забезпечення як принципово нового підходу до взаємодії учасників процесу обслуговування вантажних чартерних авіаційних рейсів в аеропорту : оператора аеропорту, авіакомпаній, органу ОВС, обслуговуючих компаній, органу планування та координування використання повітряного простору та організації потоків повітряного руху в інтеграції з наземним обслуговуванням вантажу. Впровадження Airport CDM Collaborative Decision Making (A-CDM) полягає в інтеграції існуючих інформаційних систем учасників процесу в єдину платформу для ефективного та своєчасного обміну актуальною інформацією між усіма заінтересованими сторонами, що дозволить збільшити пропускну спроможність аеропорту, а отже, підвищить ефективність організаційного забезпечення та управління наземним обслуговуванням чартерних вантажних авіаційних перевезень.
URI: http://dspace.sfa.org.ua:80/handle/123456789/2521
Appears in Collections:ОПП Авіаційний транспорт

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Anykiienko Pidvyshchennya efektyvnosti.pdf4.5 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.